Правила їзди на авто з АКПП

За даними статистики кожен п\’ятий житель нашої країни має свій особистий автомобіль. Придбання автомобіля підвищує статус людини в суспільстві. Зараз автомобільний ринок переповнений різними моделями автомашин. Але з огляду на запити покупців, автомобілі з автоматичною коробкою передач займають перше місце на авторинку. Давайте розглянемо принцип управління автоматичною коробкою перемикання передач (АКПП). Правильна назва АКПП — селектор вибору режиму роботи.

 

Основні режими роботи:


Режим «Паркінг — Р» — цей режим дає можливість водієві зробити парковку. При цьому блокуються ведучі колеса, селектор перемикаємо після повної зупинки авто.

Режим «Реверс — R» — при такому перемикання селектора автомобіль може рухатися заднім ходом.

Режим «Нейтраль — N» — розташований після режиму «Реверсу». У такому положення все вимкнено в автомобілі, колеса можуть вільно обертатися, так, як не пов\’язані з двигуном через трансмісію.

Режим «Рух — D»-цей режим забезпечує рух автомобіля. Тут і криється великий плюс коробки автомат. Залежно від натискань педалі газу, в АКПП автоматично будуть перемикатися передачі в цьому режимі. І коли швидкість буде знижуватися, то коробка автомат самостійно застосовує гальмування трансмісією.

Додатковим є зимовий режим. Він призначений для зменшення пробуксовки і повністю деактивує першу передачу. У цьому режимі машина починає рух з другої передачі. Тим самим забезпечує плавність роботи коліс. Перемикання передач відбувається на знижених оборотах двигуна.
Правила їзди на автоматі

Варто не забувати про те, що короба автомат не любить різкості і пробуксовки коліс — все це призводить до перегріву автоматики. Перед початком користування коробкою передач слід робити так:

    Натиснути педаль гальма, переключити важіль в положення D-рух ..
    
Відпустивши, плавно педаль гальма авто почне рух вперед.
    
Для збільшення швидкості потрібно привести в дії педаль акселератора. А ось для зниження ходу автомобіля потрібно плавно відпускати педаль газу, переміщаючи ногу на педаль гальма.
    
Не забувати, що при цьому коробка передач постійно повинна бути в режимі — D.

Що не можна робити на авто з АКПП?


Варто згадати, чого не потрібно робити при управлінні автомобілем з АКПП. Перед
тим як почати різке збільшення швидкості, необхідно пару кілометрів
проїхати на зниженій швидкості, щоб дати можливість прогрітися АКПП, а
контактним деталей змазатися.
У зимовий час потрібно дати коробці кілька хвилин попрацювати з включеним зимовим режимом. Коли їзда автомобіля відбувається по бездоріжжю не варто різко натискати на педаль газу. Це може нашкодити коробці передач. Також не рекомендуються великі навантаження, наприклад, буксирувати інший автомобіль. Буксирувати машину з коробкою автомат рекомендують зі швидкістю 30-40 км / год. Щоб уникнути перегріву, на відстань не більше 20 км. В ідеалі, автомобіль з АКПП буксирується, застосовуючи повну або часткову навантаження на платформу.

Сьогодні кожен може зробити свій вибір на те, що йому сподобалося. Буде це автомобіль з автоматом або з механікою. Але, як показує тенденція авторинку «автоматична коробка» стає популярнішою в використанні.