Чому троїть двигун? Правильно визначаємо причину

Досить часто автомобілісти скаржаться на те, що троит двигун. Причому, стосується ця проблема, як автомобілів вітчизняного виробництва, так і іномарок; як старих машин, так і нових. Якщо у вас почав троить двигун, то насамперед необхідно розібратися, в чому причина. Цьому ми і будемо вас сьогодні вчити.

 

Як зрозуміти, що двигун троїть?

Коли холодний двигун троїть, цього просто неможливо не помітити. По-перше, від роботи мотора з\’явитися сильна вібрація, автомобіль буде, буквально, тремтіти. По-друге, цю проблему можна відрізнити на слух. Двигун буде працювати не рівно, торохтеть. Нарешті, дуже сильно змінитися поведінка автомобіля при їзді. Припустимо, якщо троить почав 4-х циліндровий мотор, потужність відразу падає на чверть, що не помітити дуже складно.

Ну, а тепер, давайте розберемося, з яких причин може троить двигун?

Чому троит двигун?

Цьому явищу може служити кілька причин. По-перше, найчастіше така неприємність виникає через неробочий свічки. Свічка не дає іскру в один з циліндрів і, як результат, двигун автомобіля троит. Причина може бути і в високовольтних дротах. Ненадійне кріплення, розрив проводу, словом, будь-яка проблема з
проводом може відбитися на роботі двигуна і в результаті, той буде
троить.

Що стосується карбюраторних моторів, то проблема може критися і в кришці трамблера. Навіть якщо на ній є хоч маленька тріщина, проблем не оберешся. Через такої проблеми троить і глухнути двигун буде постійно. Але це стосується карбюраторних моторів. Якщо
троит двигун інжектор, то проблема набагато серйозніша, так як завдяки
складному пристрою інжектор моторів, причина може бути в чому завгодно: в
форсунках, які розпилюють паливо, в датчику масової витрати повітря і
т.д.
Як бачите, троить двигун з причин може дуже різним.

Що робити, якщо троит двигун?

Якщо
ви завели автомобіль і виявили, що троит двигун на холостих обертах,
вам належить виконати невелику роботу з пошуку уразливого місця.
Найпростіший спосіб — від\’єднайте високовольтні дроти від свічки. Якщо двигун став працювати ще гірше, підключіть провід назад і виконайте ту ж процедуру з іншим циліндром. Якщо при від\’єднанні чергового проводу робота двигуна ніяк не змінилася, вітаємо — ви знайшли неробочий циліндр.

Викриття свічку на неробочому циліндрі і оціните її зовнішній вигляд. Дуже часто свічки можуть бути причиною того, що двигун троїть при запуску, так і протягом усього діапазону роботи. Спробуйте замінити свічку. Якщо це не допомогло, оцініть ступінь працездатності високовольтних проводів, можливо, вони не пропускають іскру.

Може бути така проблема, що на холостих троїть двигун, а при їзді немає. Це може бути викликано низькою компресією двигуна. Заміряйте компресію і переконайтеся, що причина криється саме в цьому.

Коли
почав троить інжекторний двигун радимо звернутися в СТО, де майстри
проведуть грамотну діагностику і нададуть вам допомогу.
Інжектор — дуже складна система і зі звичайними «гаражними» методами краще в неї не втручатися.