» » Як відмовити людині, щоб не образити?

Як відмовити людині, щоб не образити?

Невміння відмовляти може стати причиною багатьох неприємних речей. Наприклад, безвідмовна людина просто не матиме часу на вирішення власних проблем, оскільки постійно буде зайнята допомогою іншим. До того ж, на безвідмовних людей дуже часто недобросовісні знайомі можуть просто перекидати свої справи. Поки безвідмовний товариш виконає твою роботу, можна сходити попити кави і відпочити.

Щоб не виникало подібних ситуацій, потрібно навчитися твердо говорити «ні». Для початку навчіться просто говорити «ні». Можете робити це прямо перед дзеркалом. Часто у людей просто «язик не повертається» вимовити ці дві прості літери або одне коротке слово. Потренуйтеся вимовляти це вголос. Поставте інтонацію, голос повинен бути впевненим. Ваше «ні» повинно звучати однозначно.

У деяких ситуаціях слід аргументувати свою відмову, що є більш м'якою формою відмови. Це доречно у формальній і неформальній обстановці. Ввічливо обгрунтувати свою відмову прийнятно з людьми, старшими за Вас за віком і службовомим становищу.

Не піддавайтеся на вмовлянням

Якщо Ви дійсно не можете допомогти або не впевнені, що допоможете - не беріться допомагати. Твердо скажіть «ні» і краще займайтеся своїми проблемами. У разі продовження умовлянь, повторіть відмову. Другий раз постарайтеся вимовити його чітко і однозначно.

Якщо прямота не Ваш коник, можете відмовити в жартівливій формі. Подібний варіант не образить людини і дасть зрозуміти, що Ви не збираєтеся перевалювати на себе чужі проблеми. Такий спосіб скоріше для впевнених і прямих людей. Уміння красиво відмовити і не образити - безцінне.

Дипломатія у відмові