Войти на сайт
Логин:
Пароль:
Регистрация  :  Пароль?  :  Закрыть
Головна Контакти карта сайта Підписатись

Як легко позбутися накипу в чайнику

Розміщено : 16-05-2016 | Категорія: Побут | Переглядів: 1320   
(голосів:0)


Смотрите видео в конце статьи

На жаль, стан води, що тече по водопровідних трубах в квартири житлових будинків, залишає бажати кращого. У воді містяться домішки заліза і з'єднання кальцію і магнію, що робить її жорсткою. Це в свою чергу призводить до утворення накипу на посуді. Особливо страждають чайники, адже в них відбувається постійний нагрів води, а при високих температурах накип утворюється швидше. Як же можна відмити внутрішні стінки чайника від соляних відкладень? Спробуйте почистити його содою.

Просте чищення

 
Чайники з нержавіючої сталі, а також алюмінієві, емальовані і керамічні можна почистити за допомогою соди. Робиться це в такий спосіб:

- налийте повний чайник води;
- засипте в нього 1-2 великих ложки соди, в залежності від обсягу;
- поставте на вогонь і доведіть до кипіння;
- на повільному вогні він повинен покипіти мінімум 30 хвилин, після цього треба вилити воду і очистити внутрішню поверхню від накипу.

Для більшого ефекту чайник повинен відстоятися з содовим розчином до повного охолодження. Після цього його легше буде очистити. Залишки соди можна прибрати, сполоснувши чайник чистою водою або прокип'ятивши в ньому воду вдруге.

Нержавійку можна очистити, потерши жорсткою металевої щіткою, а ось алюмінієва і емальований посуд вимагає більш дбайливого поводження.

Содою можна почистити чайник не тільки зсередини, але і зовні. Насипте трохи соди на вологу губку і потріть забруднені боки. Сода має людські легені абразивними властивостями, тому не заподіє посуду шкоди.

Запущений випадок


Якщо випадок запущений, то однієї содою не обійтися. Чайник можна очистити, включивши в свій арсенал оцет і лимонну кислоту. Перший раз треба прокип'ятити воду разом з содою, як описано в попередньому розділі. Вдруге замість соди додаємо в воду лимонну кислоту (1-2 маленькі ложки) і кип'ятимо півгодини. І в третій раз кип'ятимо воду з оцтом, якого треба взяти півсклянки.

Така чистка зробить накип пухкої, після чого посуд можна буде легко очистити. У деяких випадках накип відпадає сама пластами і залишається тільки викинути її в сміттєвий ящик.

Якщо ви любите пробувати все незвичайне, то можете почистити ємність для кип'ятіння води за допомогою огіркового розсолу. Залийте розсіл і прокип'ятіть 1-2 години. Замість розсолу застосовують також сироватку або кисле молоко. Зустрічається чистка яблучної шкіркою. Шкірку зчищають з кислих яблук, заливають водою і варять в чайнику близько години.

Електрочайник


З емальованим посудом і нержавейкой все зрозуміло, але як бути з електрочайником, як прибрати накип з його стінок і спіралі? Тут треба діяти за допомогою лимонної кислоти.

У чайник наливають воду і розчиняють в ній кислоту з розрахунку: на 1 літр води 2 маленькі ложечки лимонної кислоти. Далі просто включають прилад і чекають, коли він закипить. Цим способом можна прекрасно очистити будь електрочайник. А ось зверху можете потерти його содою.

Як запобігти утворенню накипу


Застарілі відкладення, які утворили товстий шар, почистити дуже складно. Значно легше запобігти їх освіту. Для цього:

- використовуйте фільтровану воду;
- не тримайте в чайнику воду постійно, виливайте, якщо вона залишилася після чаювання;
- кожен день необхідно ополоснути посуд і протерти;
- раз в 3-4 тижні проводите чистку содою.

Якщо ви боїтеся, що чистка домашніми засобами заподіє шкоду електроприладам, то використовуйте спеціальні засоби від накипу, прикладом яких є Оптима Плюс і Антинакипин.

Небезпека накипу полягає в тому, що вона перешкоджає швидкому нагріванню води, так як має низьку теплопровідність. В результаті ви витрачаєте більше електрики або газу на нагрів. Друга небезпека полягає в тому, що накип може стати причиною перегорання нагрівального елементу. І, звичайно ж, тверді відкладення псують смак води, тому від них треба обов'язково позбавлятися.

Продолжение на следующей странице


Читати також:
Матрац малюка часом зазнає значних випробувань
Накип, який утворюється на стінках і дні металевого чайника, каструль та іншого посуду ніколи не можна прибирати механічним
Будь-якій господині хочеться, щоб її ванна виблискувала чистотою, але зробити це не завжди просто. Непогано буде дізнатися, як
Кожній господині у світі знайома ця проблема - бризки жиру на кухонній шафці. Особливо якщо шафка стоїть близько до кухонної
Не знаєте за якими параметрами підбирати електричний чайник? Ми вам допоможемо!
Ця інформація буде цікавою для любителів гарного чаю. Чай вимагає до себе правильного поводження, тільки при повному дотриманні