» » Як зробити цементну стяжку підлоги своїми руками

Як зробити цементну стяжку підлоги своїми руками

Смотрите видео в конце статьи

Часом стає необхідно виконати цементну стяжку підлоги. Це той вид роботи, який при певному рівні теоретичних знань може виконати людина, далекий від будівництва. Однак, ці самі знання все-таки важливо мати.

• Для того щоб підлога була ідеально рівною і високоміцною, стяжку краще робити цементно-піщаною. Міцність в даному випадку забезпечуватимуть правильно підібрані пропорції кількості матеріалів (цементу, піску і води). Якщо суміш буде виготовлена ​​належним чином, то стяжка буде володіти мінімальною кількістю пор і мінімальної усадкою, що підвищить її опір утворенню тріщин.• Чому необхідно робити стяжку перед тим, як укладати декоративне покриття пыдлоги? По-перше, цементна стяжка дасть необхідну жорсткість основи для підлогового покриття. По-друге, вона за рахунок своєї низької теплопровідності додасть підлозі деяку додаткову частку теплоізоляції. А в тому випадку, коли стяжка має досить велику товщину, в ній можна прокласти труби водопостачання.

• Цементна стяжка може бути збірною. Такий її різновид робиться з декількох шарів. Робиться це в тому випадку, коли одного шару недостатньо, а збільшити його можна щоб уникнути порушення технологічного процесу.

• Немає єдиного стандарту для товщини стяжки. У кожному конкретному випадку вона підбирається індивідуально виходячи з особливостей об'єкта.

Підготовка та облаштування цементної стяжки підлоги.• Перед тим як приступати до робіт по влаштуванню цементної стяжки підлоги, необхідно підготувати підставу для неї:

- Очистити поверхню від пилу, бруду, жиру;

- Закласти щілини в перекриттях і тріщини;

- Виставити маяки, за якими буде проводитися вирівнювання стяжки підлоги;

- Приготувати розчин.

• Після розподілу розчину по поверхні підлоги його необхідно затерти за допомогою спеціальної загладжувальної машини. Цей процес додасть стяжці міцності і додатково її вирівняє.• У процесі висихання стяжка, як правило, дає усадку. Щоб уникнути деформації і тріщин необхідно при облаштуванні стяжки влаштувати деформаційні шви. Робити їх потрібно на відстані не менше 3-х метрів один від одного.

• Якщо приміщення, в якому робиться стяжка підлоги, має високу температуру, то для більш рівномірною усадки і застигання необхідно в міру змочувати підлогу водою.

• Для повного висихання стяжки потрібно не менше 2 діб. Після проходження цього терміну роботу з облаштування цементної стяжки підлоги можна вважати завершеною.
 
Читати також:
 

Продолжение на следующей странице...