Войти на сайт
Логин:
Пароль:
Регистрация  :  Пароль?  :  Закрыть
Головна Контакти карта сайта Підписатись

Як зберегти тепло в будинку взимку?

Розміщено : 15-09-2016 | Категорія: Дім та сад | Переглядів: 1330   
(голосів:0)


Смотрите видео в конце статьи

У будинку повинно бути тепло взимку. Це проста істина. Але деколи навіть найкращої системи опалення недостатньо, якщо є «витоку тепла». Чи можна зменшити тепловтрати простими і доступними методами?

Як йде тепло?


Все тепловтрати можна умовно розділити на дві групи:

    -
Втрати через стіни, вікна, а якщо будинок приватний, то дах і підлогу. Усунути повністю їх не можна, зменшити істотно можна при ремонті;
   
- Витоку тепла через щілини, недоліки монтажу, приховані дефекти, а також деякі звички мешканців квартири. Виправити їх можна самостійно.

Тонкі стіни, щілини між бетонними плитами багатоквартирних будинків, сирі підвали і діряві дахи - ці проблеми знайомі більшості жителів міст. Якщо квартира в такому будинку, то в морозні зими буде холодно, навіть якщо обвішати всі кімнати радіаторами опалення до самої стелі. Як не старайся, небеса взимку не обігріти!

Економія ресурсів - тема теж актуальна, великі витрати на опалення змушують задуматися, а чи все правильно зроблено? В європейських країнах обивателів давним-давно привчили вважати теплові калорії за допомогою лічильників. Фахівці з тепловізорами обстежують будівлі, складаючи теплові карти житлових будинків, дають рекомендації по усуненню витоків.

Як зменшити тепловтрати


Поліпшити ситуацію в своїй квартирі можна за допомогою гарного ремонту: поставити якісні вікна та двері, утеплити стіни зовні за допомогою пінопласту, замінити чавунні радіатори сучасними і, нарешті, засклити лоджію.

Але якщо будинок в хорошому стані, зроблений ремонт, але температура в приміщенні низька, то слід шукати приховані тепловтрати. Обстеження будинку за допомогою тепловізора може показати все місця, де йде тепло. Але і самостійно варто уважно оглянути і дослідити всі місця, де найчастіше йде тепло.


   
- Вікна і підвіконня. Часто в вікнах є щілини, які з'являються через: зносу ущільнювачів гумок, неякісного монтажу вікна. Часто щілини під підвіконнями, залишені недобросовісними будівельниками, є джерелом протягів. Якщо підвіконня постійно холодні, на вікнах з'являється конденсат - тепло через такі вікна йде.
   
- Вхідні двері. Двері часто бувають джерелом проблем. Їх ущільнення зношується, з'являються щілини, через які в приміщення постійно потрапляє холодне повітря. Допоможе установка подвійний двері. Звичайні міжкімнатні двері, навіть найдешевші, істотно зменшують тепловтрати. Особливо це помітно в приватних будинках.
    -
Балкони і лоджії. Щілини виникають в балконних дверях. Перед початком опалювального сезону їх обов'язково потрібно перевірити. Скління лоджії зробить квартиру тепліше на кілька градусів.
    -
Радіатори гріють зовнішню стіну. Зазвичай радіатори встановлюють під вікном, близько до зовнішньої стіни. Він сильно нагріває стіну. В результаті частина виділяється їм тепла йде на вулицю. Фактично тепло використовується для обігріву вулиці. Рекомендується обклеїти стіну за батареєю фольгою, тоді нагріватися буде не стіна, а квартира, куди піде тепло.
    -
Містки холоду. «Містки холоду» - це ділянки будівлі з більш низьким термічним опором по відношенню до інших ділянок. Тобто вони пропускають більше тепла. Наприклад, це кути, бетонні перемички над вікнами, місця сполучення будівельних конструкцій, сталева арматура в стінах і так далі. Виявити їх без тепловізора важко. Якщо в якомусь кутку виявлена ​​вогкість, з'являється конденсат - це небезпечна ділянка.
    -
Вентиляційні отвори. Вони обов'язково повинні бути в кухні для відводу продуктів горіння газу. Але часто вентиляція працює «навпаки». Замість видалення повітря з приміщення назовні, з вулиці в приміщення затягується холодний вуличне повітря. Допоможе установка витяжки над плитою з гофротруби для повітря.

Корисні хитрощі для збереження тепла


Деякі корисні звички дозволяють зберегти тепло в будинку, зменшити витрати на тепло.

   
- Міжкімнатні двері. Дуже часто двері не використовують за призначенням днем, закривають тільки вночі. Звичайно, якщо в будинку маленькі діти, то їм потрібен простір і свобода пересування. Але для дорослих членів сім'ї, особливо зайнятих сидячою роботою в одній з кімнат, варто звикнути закривати двері. І ще, якщо щільно закрити всі двері між кімнатами, то через деякий час можна зрозуміти, яке приміщення найтепліше в будинку, і зробити відповідні висновки.

    - Штори. З точки зору збереження тепла вони повинні бути максимально щільними, але не закривати радіатори опалення. Їх краще зробити короткими або підвертати за батареї.
 
 
    - Радіатори опалення. Найперше, що слід зробити - ретельно очистіть їх від пилу. Всі багаторічні шари фарби на старих чавунних батареях дуже сильно зменшують тепловіддачу. Найкраще замінити їх на сучасні сталеві або біметалеві.

Системи локального обігріву


Найпоширенішим рішенням є використання електронагрівальних приладів. Це такі прилади як масляні обігрівачі, електрокаміни або електричні конвектора. Це рішення є найпростішим, доступним і економічним.

Спеціальні інфрачервоні випромінювачі обігрівають лише певну зону, навколо неї температура набагато менше. Якщо лампи, інфрачервоні мати для підлоги, килимки з підігрівом. Інфрачервоні обігрівачі можуть підвішуватися на горизонтальних тросах або мати маятникові підвіску. Це дозволяє не тільки зберегти стіни і підлогу вільними, але і істотно розширити площу нагріву за рахунок впливу на горизонтальні поверхні.

Цікаво, що, якщо знизити температуру інфрачервоного обігрівача на декілька градусів, що відчувається людиною температура залишиться тією ж, оскільки це зниження буде компенсуватися "променевої" добавкою. Таким чином, можна знизити споживання енергії та зменшити витрати на обігрів в порівнянні з традиційними способами обігріву.

Теплове випромінювання, подібно звичайному світлу, не поглинається повітрям, тому вся енергія від інфрачервоного обігрівача без втрат досягає поверхонь, що обігріваються і людей. При цьому середня температура в приміщенні може бути на 2-3 градуси нижче оптимальної, але за рахунок прямого поглинання енергії від інфрачервоного обігрівача людина в зоні його дії буде відчувати себе комфортно.

Продолжение на следующей странице


Читати також:
Спосіб опалення будинку або дачі вибирають в залежності від наявності комунікацій, вартості опалювального обладнання та
Навіть при наявності статевого покриття у вигляді паркету, ламінату або лінолеуму, пухнастий килим виглядає дуже ефектно, ходити
Сучасні пластикові вікна, стулки яких відкриваються, можна регулювати.
Будинок кожної людини має неповторний аромат. 
Як запобігти втраті тепла з будинку? Через дах йде дуже багато тепла, тому він повинен бути добре ізольованим. Найбільш
Натяжні стелі в наш час стали не просто модним атрибутом будь-якої квартири, зараз натяжна стеля це красивий, практичний,
Постійна сирість в будинку або квартирі може завдати істотної шкоди здоров'ю. Іноді усунути причини утворення надмірної вологості
Якщо ви збираєтеся розташувати свій город на підвіконні, подбайте про правильне освітлення. Так, якщо весь час рослини будуть
У вас в будинку постійна сирість? І ви не знаєте, як її позбутися? Тоді ця стаття спеціально для вас. Знайдіть джерело вогкості
Франція завжди вабила своєю розкішшю і витонченістю. Ця країна сповнена романтизму. Тим, хто хоче придбати нерухомість у Франції,
Часто, роблячи ремонт, доводиться очищати стіни від старої фарби. Є кілька поширених методів вирішення цієї проблеми, у кожного є