Войти на сайт
Логин:
Пароль:
Регистрация  :  Пароль?  :  Закрыть
Головна Контакти карта сайта Підписатись

Як вибрати світильники для вітальні

Розміщено : 15-09-2016 | Категорія: Дім та сад | Переглядів: 1020   
(голосів:0)


Смотрите видео в конце статьи

Без перебільшення можна сказати, що вітальня є однією з найбільш затребуваних кімнат в квартирі. Душевні вечора і святкові застілля в колі сім'ї та друзів, повноцінний відпочинок після насиченого робочого дня і час, проведений за поглинанням цікавих книг - у вітальні проходить значна частина нашого дозвілля. З огляду на багатофункціональність даної кімнати, питання її грамотного освітлення є більш ніж актуальним.

Час, коли знайти альтернативу звичної всім люстрі було фактично «на грані фантастики», залишилося далеко позаду. На сьогоднішній день наявність світлових рішень вражає своєю різноманітністю навіть найдосвідченіших творців інтер'єрів.

Дотримуючись стандартному підходу до оснащення вітальні, більшість з нас роблять вибір на користь основного загального освітлення. Закріпивши на стелі одну-єдину люстру, ми нерідко страждаємо від нестачі світла в тій чи іншій частині кімнати. При загальному освітленні люстра або декоративний світильник розміщуються в центрі стелі, за рахунок чого на кути кімнати припадають досить мізерні порції світла. Забезпечити рівномірний розподіл освітлення і зробити вигідний акцент на привабливих елементах інтер'єру цілком можливо. Для цього достатньо всього лише відійти від загальноприйнятих стереотипів і дати трохи свободи творчості і фантазії.

Локальне декоративне освітлення


Завдяки локальному висвітлення вітальні, завдання світлового зонування і виділення найбільш виграшних деталей інтер'єру стають легко здійсненними. В даному сенсі найбільш підходящими джерелами світла є всілякі світильники не стельового типу. Як правило, основна локальне освітлення вітальні доводиться на зону відпочинку. Тут ми проводимо вечори за читанням книг або спілкуванням у колі сім'ї. І саме правильне місцеве освітлення сприяє максимальному комфорту. Наділити зону відпочинку приємним світлом допоможуть торшери, настільні лампи і бра.

Частина кімнати, де розташовується телевізор, вимагає використання м'якого, приглушеного освітлення. Крім того, світ не повинен бути спрямований на екран. В іншому випадку, перегляд навряд чи принесе бажане задоволення.

Освітлення у вигляді настінних світильників, спитав і джерел світла, доповнених світломузикою, додасть особливий колорит тієї зоні кімнати, де знаходиться музична апаратура.

Підкреслити розкіш розташованого в вітальні каміна, можна за допомогою витончених настільних ламп або світильників з бронзи у формі свічників.

За допомогою локального освітлення окремих конструкцій і елементів інтер'єру можна досягти приголомшливого візуального ефекту. Так, якщо дизайн вітальні припускає наявність ніш, тоді застосування спрямованого світла - це, безсумнівно, правильне рішення. Здатний проникати в ніші світло, буде супроводжуватися відбиваючим ефектом і розподілятися по всіх куточках кімнати.

Точкове освітлення вітальні


Останнім часом точкове освітлення вітальні можна віднести до числа модних тенденцій. Воно є особливо актуальним, коли стосується таких напрямків інтер'єру, як мінімалізм, модерн і хай-тек. Підсвітивши за допомогою точкового світильника картину, оригінальну статуетку та інші предмети мистецтва, будьте впевнені, що вони не залишаться без уваги. Крім того, подібна освітлювальна техніка виконує функцію допоміжного освітлення.

Будучи різновидом точкових освітлювальних приладів, споти можуть бути виконані у вигляді одного або декількох світильників. Вони допускають обертання в потрібному напрямку, забезпечуючи при цьому вигідну підсвічування певного фрагмента інтер'єру. При необхідності можна придбати споти, оснащені реостатом, що дозволяє регулювати яскравість і напрям світла.

Світильники спрямованого світла також відносяться до категорії точкових. Вони чудово висвітлюють предмети і місця з обмеженим простором. Однак, використовуючи даний спосіб підсвічування, головне не перестаратися з яскравістю спрямованого світла. Надмірно освітлені невеликі предмети будуть виглядати щонайменше непримітно.

Змішане освітлення вітальні


Розміщення в вітальні відразу декількох джерел світла помітно перетворить інтер'єр і зробить перебування в кімнаті надзвичайно комфортним. Не боячись експериментувати, можна створити у вітальні справжню симфонію вогнів, вражаючу погляд своєю пишністю.

При змішаному освітленні має місце комбінування різних типів світлової техніки. Природні джерела світла доповнюються штучними. Як результат, в різних зонах вітальні з'являються світильники всілякої форми, розмірів, але при цьому єдиного стилю. При такому підході, в межах одного простору можуть виявитися люстра, точкові світильники і настільна лампа. Можливі й інші комбінації.

Очевидною перевагою змішаного освітлення вітальні є можливість самостійного використання освітлювального приладу в залежності від конкретної потреби. Наприклад, під час читання досить включити настільну лампу або торшер. У той же час святкове застілля потребують повноцінного освітлення люстрою.

«Розумне» освітлення вітальні


Присутність у вітальні не одного, а відразу декількох типів освітлювальної техніки не завжди зручно з точки зору управління. Розташувавшись на м'якому дивані з улюбленою книгою, часом лінь піднятися заради виключення світла в тій зоні, яка вже не використовується. Саме для таких випадків винайшли систему «розумного» освітлення. Її суть полягає в тому, що управління світлом здійснюється за допомогою вмонтованого в стіну або переносного бездротового пульта. Ставши щасливим володарем системи інтелектуального освітлення, ви перестанете набивати шишки, намацуючи в темряві навмисне ховається вимикач. Завдяки наявності спеціальних датчиків руху, для включення світла достатньо всього лише переступити поріг вітальні. Кімната буде миттєво освітлена з тієї яскравістю, яка була попередньо виставлена. Автоматичне вимкнення світла відбудеться незабаром після останнього зафіксованого системою руху. Економічність витрати електроенергії в ході експлуатації «розумного» освітлення очевидна і не потребує зайвих доказів.

Приступаючи до облаштування світлового інтер'єру вітальні, варто пам'ятати про те, що від його грамотності залежать відчуття комфорту і затишку всіх членів сім'ї. Ретельний підбір штучних джерел світла і їх правильне розміщення здатні втілитися в гармонійному світловому просторі.

Продолжение на следующей странице


Читати також:
  Підготовка до ремонту - це не тільки покупка матеріалів і пошуки гарного майстра. В першу чергу це прийняття
  Червоний колір в інтер'єрі викликає багато суперечок. Ставлення до нього неоднозначне. Він розбурхує, приковує до себе
  Слово комод походить від французького «commode» і означає «зручний». Цей вид меблів цілком виправдовує свою назву і
Скандинавський стиль набув популярності в нинішній час. І хоча деякі вважають, що це в минулому, такий стиль ніколи не піде з
Паркетна підлога це класика, яка завжди займала провідне місце. На сьогоднішній день поява новинок дивує своїми перевагами.
Натяжні стелі в наш час стали не просто модним атрибутом будь-якої квартири, зараз натяжна стеля це красивий, практичний,
Всім відомо, що збалансоване і грамотно підібране освітлення дозволить повною мірою перетворити будь-яке житло. При цьому в
У декоруванні приміщення важливо продумати все до дрібниць і зберегти вибране стилістичне спрямування у всіх предметах декору.
Сьогодні багато людей захоплюються Сходом, особливо Японією. Проявлятися це захоплення може по-різному - хтось хоче вивчити
У цій статті ви дізнаєтеся, за якими параметрами вибирати натяжні стелі, а так само про те, як не стати жертвою недобросовісних
У багатьох людей в житті трапляються ситуації, коли все відбувається не так, як треба. У таких випадках підтримка близьких
Як часто вам сняться сни? Відповідь на це питання може бути абсолютно різним у кожного з нас. Сон є однією з найнеобхідніших