» » Глечик з пап'є-маше своїми руками

Глечик з пап'є-маше своїми руками

Пап'є-маше - техніка, заснована на формуванні виробів з паперу (картону) у поєднанні з клеєм або іншими речовинами, що клеять: крохмалем, гіпсом. У результаті виходить виріб будь-якої форми, оригінальне, досить міцне і легке.

Для створення глечика Вам знадобляться:

- Ваза-форма;
- Ізолента або пластир на тканинній основі;
- Два види тонкого паперу (наприклад, газети з чорнобілим і кольоровим друком);
- Дитячий крем;
- клей ПВА;
- Пензлик для клею;
- Шпаклівка невеликий;
- Наждак;
- Ножиці;
- Канцелярський ніж;
- Акрилові фарби пензлика;
- Білий олівець з набору кольорових олівців;
- Лак для посуду.

З пап'є-маше роблять муляжі, маски, навчальні посібники, іграшки, театральну бутафорію, шкатулки, а в окремих випадках навіть меблі!

Хочете зробити ось такий витончений глечик під хохлому? Тоді за справу!
 

Глечик з пап'є-маше своїми руками

 
Глечик з пап'є-маше крок за кроком

1. Підготуйте основу: візьміть вазу, яку збираєтеся обклеювати, і наклейте смугу ізоляційної стрічки по поздовжній лінії (від горлечка вниз, через денце і назад до шийки) - це охоронить вашу вазочку від подряпин, коли ви станете розрізати вже готову форму пап'є-маше.

2. Обмажте вазу дитячим кремом (папір не приклеїться до неї намертво).

3. Папір наріжте на смужки шириною не більше 1 см і достатньої довжини, щоб можна було, повторити вигини форми вазочки, наклеїти смужки від середини денця до краю горлечка і ще трохи довший, щоб виступаючий кінчик загинався всередину.

4. Намажте частину стрічок одного виду клеєм і обклейте ними вазу в один шар.

5. Потім наклейте ще шість шарів паперу, промазуючи кожен новий клеєм (бажано, щоб попередній шар трохи просихав) і чергуючи кольорові і чорно-білі шари. Це дозволить помітити і вчасно виправити «залисини», а значить, зробити форму більш акуратною і з рівномірною товщиною стінок.

Глечик з пап'є-маше своїми руками


6. Після того як ви закінчите клеїти останній шар, залиште вазочку на пару днів підсушитися в тіні, щоб клей повністю висох.

7. Тепер акуратно розріжте форму канцелярським ножем, слідуючи лінії, наміченої ізоляційною стрічкою. Вазу можете сміливо помити і відставити: у цій роботі вона вам більше не знадобиться.

8. Половинки форми акуратно склейте (постарайтеся якомога точніше поєднати краї), а потім проклейте новий виріб ще двома або трьома шарами паперу - краще поперечними, для того щоб замаскувати з'єднувальний шов (останній шар -Чорно-білі смужки). Знову дайте клею підсохнути.

9. Коли останній шар клею висохне, розведіть шпаклівку до консистенції сметани і акуратно покрийте нею вазу, виправляючи нерівності. Ретельно пошпаклювати вазу потрібно не тільки зовні, але і з середини.

10. Після повного висихання шпаклівки відшліфуйте вазу дрібним наждаком.

11. Розфарбувати виріб можете за бажанням або використавши наведений нижче мотив. В даному випадку використана хохломский розпис. Рівномірно нанесіть фоновий чорний колір і білим олівцем намітьте орнамент. Розфарбуйте його тонким пензлем червоною, жовтою, гірчичною і золотою фарбами. Щоб домогтися однаковості в повторюваних елементах, можете використовувати саморобні трафарети. .

12. Після повного висихання фарби покрийте глечик лаком в середині і зовні, при цьому залишивши денце нелакованим.
 
 
Читати також:Продолжение на следующей странице...